درباره سمعک سایه

درباره کلینیک سمعک سایه

سمعک سایه با کادر مجرب و متخصص آماده ارائه انواع خدمات شنوایی سنجی، تنظیم و تجویز سمعک در شهر تهران می باشد.

خدمات ارایه شده در کلینیک سمعک سایه عبارت اند از:

آزمون های ادیومتری(PTA)- نوار گوش

ادیومتری یا نوار گوش با استفاده از دستگاه های دقیق، مهم ترین گام در طراحی یک برنامه شنوایی می باشد. در ادیومتری یا نوار گوش، آستانه های شنوایی فرد به دست می آید و در صورت کم شنوایی فرد وارد برنامه شنوایی مرکز کلینیک سمعک سایه می شود.

 

مشاوره شنوایی( رایگان)

در مشاوره شنوایی توسط متخصصین شنوایی شناس، تمامی اطلاعات درباره میزان کم شنوایی، نوع کم شنوایی و راهکارهای درمانی و جبران کم شنوایی در اختیار فرد گذاشته می شود. هم چنین به سوالات بیمار در این زمینه پاسخ داده خواهد شد.

 

ارزیابی جامع شنوایی

از ویژگی های مهم کلینیک های سمعک سایه باید به این نکته اشاره کرد که از صفر تا صد کار در همین کلینیک انجام می شود و نیازی به ارجاع بیمار به دیگر مراکز نیست.

 

تمپانومتری

بعد از ارزیابی آستانه های شنوایی و ترسیم نوار گوش، چهت ارزیابی گوش خارجی و میانی از آزمون دیگری به نام تمپانومتری استفاده می شود.

تشخیص انواع کم شنوایی

نوع و میزان کم شنوایی فرد با استفاده از آزمون های پیشرفته و دقیق مشخص می شود. متناسب با همین معیار ادامه مراحل درمان انجام می گیرد

کمک به درمان کم شنوایی و اختلالات گوش

در صورت نیاز، شنوایی شناس بیمار را برای متخصص گوش، حلق و بینی ارجاع می دهد تا مراحل درمان طی شود و سپس با استفاده از وسایل کمک شنیداری از جمله سمعک به فرد کمک شود تا بتواند بهتر بشنود.

مشاوره سمعک(رایگان)

در صورتی که متخصص شنوایی شناس تشخیص دهد که راهکار درمانی برای فرد استفاده از سمعک می باشد در جلسه ای مشاوره ای، اطلاعات کافی درباره کم شنوایی و سمعک به وی داده می شود.

تجویز انواع سمعک از برندهای مختلف

در کلینیک سمعک سایه بر هیچ برندی خاص از سمعک توصیه نمی شود. در کلینیک سمعک سایه تمامی انواع سمعک ها از برندهای مختلف موجود است و متناسب با کم شنوایی و فناوری های سمعک، برای فرد سمعک انتخاب می شود.

 

غربالگری شنوایی نوزادان تازه متولد شده

کودکان در بدو تولد و تا سه ماهگی باید مراحل غربالگری شنوایی را طی نمایند. غربالگری شنوایی نوزادان در مرکز کلینیک سمعک سایه انجام می گیرد.

توانبخشی شنوایی

درصورتی که تشخیص کم شنوایی در نوزاد داده شود مراحل توانبخشی نوزاد آغاز می شود.

گارانتی بین المللی۲ تا ۵ سال سمعک( رایگان)

گارانتی های سمعک در کلینیک سمعک سایه معتبر و بین المللی می باشد. شما باید سمعک را از مراکز معتبر شنوایی سنجی تهیه نمایید.

طرف قرارداد با بیمه های معتبر

کلینیک سمعک سایه طرف قرارداد با اکثر بیمه های معتبر و عام می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک سمعک سایه در ارتباط باشید.

وزوز گوش

وزوز یکی از اختلالات همراه با کم شنوایی است. وزوز احساس صدایی در گوش بدون وجود منبع خارجی است. برای ارزیابی وزوز باید آزمون تینیتوس انجام گیرد تا مشخص شود که وزوز از نوع مرکزی یا محیطی است. در صورتی که وزوز از نوع محیطی باشد اقدامات توانبخشی در کلینیک سمعک سایه انجام می گیرد. در آزمون تینیتوس، بلندی و شدت وزوز مشخص می شود. اگر وزوز همراه با کم شنوایی باشد از سمعک هایی استفاده می شود که فناوری کنترل وزوز را دارند.

عفونت گوش

عفونت گوش اختلال شایعی به ویژه در نوزادان و کودکان می باشد. در صورتی که کودک شما از گوش درد شکایت دارد بهتر است بلافاصله به نزدیک ترین مرکز شنوایی سنجی مراجعه کنید. در کلینیک سمعک سایه با استفاده از اتوسکوپی و دیگر آزمون های شنوایی، وجود یا عدم وجود عفونت در گوش میانی نوزاد بررسی می شود. در صورت بروز عفونت در گوش میانی، اقدامات درمانی با هماهنگی با متخصص گوش، حلق و بینی انجام می گیرد.

این یک متن تست