سمعک بلتون

سمعک بلتون

بلتون یکی از برندهای معروف سمعک می باشد که در استفاده از فناوری ضدآب سرآمد می باشد. این کمپانی انواع سمعک های پشت گوشی تا داخل گوشی و در مدل های نامرئی، وایرلس و ضدآب را به بازار عرضه می کند.  در ادامه مطلب به معرفی برخی از سمعک های برند بلتون و فناوری های به کار رفته در آنها می پردازیم:

کلینیک سمعک سایه ارائه دهنده بهترین سمعک ها از برندهای مختلف از جمله برند بلتون متناسب با نیازهای شما است.

 

Personal Sound ID

این تکنولوژی از تراکم Cross Ear استفاده می کند. کراس در واقع یعنی ارتباط بین دو گوش. گوش های یک فرد طبیعی باهم در ارتباط هستند و اطلاعات خود را به اشتراک می گذارند و با براساس همین اشتراک گذرای اطلاعات، فرد احساس می کند که جهت صدا چگونه است و هم چنین بین شدت صداهای مختلف افتراق قائل می شود.

در Personal Sound ID، زمانی که صوت یا منبع صدا به یک گوش نزدیک تر باشد، ان گوش صدا را شدت بالاتری می شنود. همان ویژگی که در گوش نرمال وجود دارد. لاله گوش وظیفه جمع اوری صدا را بر عهده دارد. این جنع اوری بوسیله لاله، به فرد کمک می کند تا بفهمد منبع و جهت صدا از کدام جهت می باشد.

تکنولوژی Personal Sound ID علاوه بر جهت یابی، به سمعک کمک می کند تا بتواند سیگنال گفتاری را از نویز زمینه بهتر تشخیص دهد. تمام این عوامل باعث می شود تا بیمار صدای طبیعی بشنود و میزان رضایت بیمار از سمعک بالا رود.

فناوری  crosslink directionality کیفیت دریافت صدا را بهبود می بخشد، صداهای محیطی را مانیتور می کند و به صورت خودکار تنظیمات را برای تمرکز به سمت بیشترین صدای طبیعی تغییر می دهد.

ترکیب دو تکنولوژی بالا باعث می شود تا صدای طبیعی و بدون نویز به گوش بیمار برسد.

 

سمعک های بلتون دارای فناوری هماهنگ سازنده می باشند که کمک می کند تا سمعک تجویزی برای دو گوش هماهنگ باهم عمل کنند. تغییرات ولوم و برنامه هماهنگ باهم انجام شود و در صورت نیاز تقویت دو گوش به اندازه مورد نیاز متفاوت خواهد بود. در واقع باعث می شود تا محاسبات دوگوشی درست انجام گیرد.

 فناوری ها بالا در کنار فناوری حذف سوت و حذف فیدبک و فناوری ضدآب باعث می شوند تا میزان رضایت از سمعک های بلتون بالا رود.

 

 

در ادامه مطلب به بررسی تاریخچه سمعک های بلتون می پردازیم:

 

شرکت بلتون در سال ۱۹۳۰ توسط فردی به نام سم پوزن تاسیس شده است. انگیزه سم پورن از تاسیس بلتون کمک به دوست ناشنوای خود بود. او برای اینکه بتواند به دوست خود کمک کند اقدام به طراحی سمعکی برای کمک به شنوایی دوستش کرده است. طراحی این سمعک توسط سم پوزن او را ترغیب کرده است تا در سال ۱۹۴۰ اقدام به تاسیس شرکت بلتون نماید. او در همین سال شرکت بلتون را در شهر شیکاگو تاسیس کرده است. اولین سمعک شرکت بلتون در سال ۱۹۴۰ با نام H بود. همسر پورن برای پیشرفت شرکت بلتون به کمک شوهرش آمد و هر دو با هم همکاری می کردند. همسر پورن ارزیابی های شنوایی بیماران را انجام می داد و سم پورن برای آنها سمعک تجویز می کرد.

 

جنگ جهانی دوم

پوزن در سال ۱۹۴۱ با شرکت مینیاپولیس همکاری خود را شروع کرد. شروع جنگ جهانی دوم بر تمامی صنعت ها تاثیر منفی گذاشت. بلتون هم تا حدودی رکود را تجربه کرد. در همین دوره برادر همسر پوژن به گروه بلتون پیوست و پیشنهاد داد تا محصولات بلتون انحصاری شوند. سال ۱۹۴۴ بلتون اجازه دسترسی به باتری های فشرده خاصی را یافت که بسیار کارامد بودند. تا ان زمان این باتری ها برای مقاصد نظامی استفاده می شد.

بامجوز دسترسی به این نوع از باتری ها، انها توانسته اند اولین سمعک با تمام امکانات را تولید کنند. نام این سمعک منوپک بود.

 

ساخت کوچک ترین سمعک بلتون

دهه چهل بلتون با داشتن بیش از ۷۵ کارمند در حال گسترش فعالیت های خود بود. در سال ۱۹۴۶ سمعک هارمونی را طراحی کرد. بلتون در آن سال ادعا می کرد که هارمونی کوچک ترین سمعک جهان است. بلتون با به کار بردن باتری جیوه ای به جای باتری های رایج سمعک توانست تا حدود زیادی اندازه سمعک هارمونی را کاهش دهد. اختراع سلکومتر و تاسیس بلتون اینتر نشنال از دیگر اتفاقات مهم سال ۱۹۴۶ بود.

 

سمعک مدار چاپی

در سال ۱۹۴۷ جنگ جهانی پایان یافت و به شهروندان اجازه استفاده از مدارات چاپی داده شد. بلتون از این فرصت استفاده کرد و اولین سمعک مبتنی بر مدارت چاپی را ساخت. سمعک سیمفونت بر اساس مدار های چاپی ساختخ شد. در همین دوره بلتون بازارهای جهانی را بیش از بیش تسخیر کرد و تعداد نمایندگی های خود در آمریکای شمالی را به بیش از ۱۰۰ رساند.

  • تاکید بر آموزش و آگاهی سازی
  • بلتون پس از یه دهه موفقیت سعی بر آگاهی سازی مشتریان خود گذاشت. هدف بلتون کنار
  • داشتن باورهای اشتباه درباره کم شنوایی و استفاده از سمعک بود.

اقدامات بلتون در این زمینه به شرح زیر بود:

  • تبلیغات گوناگون
  • آموزش به مشاوران خود
  • میزبانی اولین نمایشگاه بین المللی توزیع کنندگان لوازم کمک شنوایی
  • همزمان با برگزاری همین نمایشگاه بود که بلتون از سمعک های سری ملودی رو نمایی کرد.

نظرات بسته شده اند.