سمعک داخل گوشی


سمعک داخل گوشی

سمعک های داخل گوشی در انواع مختلف طراحی می شوند. سمعک ها متناسب با نحوه قرار گیری بر روی گوش به دو نوع پشت گوشی و داخل گوشی تقسیم بندی می شوند. سمعک های داخل گوشی براساس مکان قرار گیری در داخل گوش دارای انواع مختلفی هستند.

انواع سمعک داخل گوشی به شرح زیر است:

  • سمعک های داخل گوشی(ITE)
  • سمعک های کاملا داخل کانال گوش(CIC)
  • سمعک های داخل کانال(ITC)
  • سمعک های نامرئی(IIC)

سمعک های بالا در مکان های مختلف کانال گوش قرار دارند.

سمعک های نامرئی(IIC)

سمعک نامرئی که امروزبه این نام معروف است در این گروه از سمعک های داخل گوشی قرار دارد. ظریف ترین سمعک و در عین حال نامرئی ترین سمعک را می توان سمعک های IIC دانست. این گروه از سمعک ها در خم دوم کانال گوش قرار می یگرند و کم شنوایی ملایم تا متوسط را پوشش می دهند.

سمعک های داخل گوشی(ITE)

این گروه سمعک ها اصطلاح کلی سمعک هایی گفته می شود که در درون گوش قرار دارند. سمعک های ITEدارای قیمت های متفاوتی هستند که براساس مدل و فناوری ها متغیر است. محل قرار گیری این گروه از سمعک ها در ابتدای گوش خارجی است که تا حدودی به کانال گوش راه دارند. کم شنوایی ملایم تا شدید را می توانند پوشش دهند.

سمعک های داخل کانال(ITC)

سمعک های داخل کانال(ITC) در در بخش کوچکی از کانال و ابتدای مجرا قرار می گیرند. این گروه از سمعک ها در رده سمعک های نامرئی قرار نمی گیرند. استفاده از این سمعک ها نسبت به سمعک های نامرئی راحتتر است. مصرف باتری انها نسبت به این گروه سمعک ها بیشتر است. کم شنوایی ملایم و متوسط و تا حدودی شدید را می توانند پوشش دهند.

سمعک های کاملا داخل کانال گوش(CIC)

سمعک نامرئی CIC جزء سمعک های داخل گوشی است. این سمعک تا حدودی نامرئی است. از نظر ظاهری جزء کوچک ترین سمعک های داخل گوشی محسوب می شوند. محدوده کم شنوایی ملایم تا متوسط را پوشش می دهند هر چند امروزه با فناوری های پیشرفته فیدبک گیری می توان محدوده کم شنوایی بیشتر را نیز با سمعک های نامرئی پوشش داد.

قیمت سمعک داخل گوشی

قیمت سمعک داخل گوشی نسبت به سمعک پشت گوشی متغیر است. سمعک های داخل گوشی دارای قدرت کمتری نسبت به سمعک های پشت گوشی می باشند. عوامل متعددی بر قیمت سمعک داخل گوشی تاثیر دارد که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:.

Uncategorized

نظرات بسته شده اند.