سمعک دیجیتالی


سمعک دیجیتال

سمعک دیجیتال به نوعی انقلاب در زمینه سمعک محسوب می شود. پردازشگر های دیجیتالی باعث شدند تا کارایی سمعک بالا رود و میزان رضایت از سمعک بیشتر شود. سمعک دیجیتال مادر تمام سمعک های هوشمند و وایرلس و ضدآب محسوب می شوند. استفاده از کامپیوتر برای تنظیم سمعک و پردازش دیجیتالی باعث بهبود درک گفتار در افراد کم شنوا شده است.

 

کنترل و حذف فیدبک در سمعک های دیجیتال

فیدبک صدای مزاحمی است که باعث می شود از کیفیت سیگنال گفتار بکاهد. تکنولوژی WhistleBlock Technology به بیمار کمک می کند تا متناسب با محیط فیدبک سرکوب شود. این تکنولوژی یکی از بهترین تکنولوژی ها در زمینه حذف فیدبک می باشد. در سمعک Phonak Naída V از این تکنولوژی استفاده شده است

شنیدن آسان در محیط باز با سمعک دیجیتال

با  سمعک Orion 2 شنیدن در محیط باز مشکل چندانی ندارد. ویژگــی eWindscreenTM سمعک Orion 2 زیمنس به طور خودکار نویز آزاردهنده باد را شناسایی کرده و آن را کاهش می دهد. بنابراین شما می توانید به لذت بردن از بازی در بیرون خانه و یا قدم زدن در پارک ادامه دهید.

 

سمعک دیجیتال نسل دوم سمعک ها می باشد که مدار پردازشی آن دیجیتالی می باشد. 

 

پوشش وزوز گوش

وزوز احساس صدا در گوش بدون منبع خارجی می باشد. وزوز یا تینیتوس بسیار آزار دهنده می باشد. بسیاری از سازندگان سمعک در خانواده سمعک های خود معمولا سمعک های مناسب برای افراد وزوزی نیز طراحی می کنند. در سمعک LINX2 ReSound نیز با استفاده از تکنولوژی خاص ریساند اقدام به پوشش وزوز در گوش می کنند. فرد در هنگام استفاده از سمعک، بوسیله نویز پهن باندی که در سمعک وجود دارد، از وزوز رهایی می یابد.

 

سمعک

۲ دیدگاه

  • بله , سمعک های دیجیتال نسل دوم سمعکها بعد از سمعکهای آنالوگ می باشند که دارای مدار پردازشی متفاوت از نسل اولیه سمعکهای ( سمعکهای آنالوگ ) هستند و همچنین سمعکهای دیجیتال بسته به نوع و پیشرفتگی تکنولوژی دارای تعداد مشخصی کانال و باند می باشند که همین امر به شنوایی شناس امکان تنظیمات دقیق تر سمعک را متناسب با نیاز فرد کم شنوا می دهد .

   برای مطالعه بیشتر درباره سمعک دیجیتال و مدار پردازشی دیجیتال وارد بینک زیر شوید .
   https://goo.gl/HnsciN

   و اگر به دنبا انتخاب بهترین سمعک برای خود هستید از طریق لینک زیر وارد شوید .
   https://goo.gl/JEJVJY

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − ده =