سمعک ضد آب


سمعک ضد آب

سمعک ضدآب یا هر اصطلاح دیگر به سمعکی می گویند که از فناوری نانو استفاده می کند و پوشش ضدآب نانو باعث عدم نفوذ آب به داخل سمعک می شود. امروزه برندهایی از قبیل بلتون، ریساند و زیمنس ادعا دارند که سمعک هایی دارند که کاملا در مقابل نفوذ آب نفودناپذیر هستند.

سمعک به علت دارا بودن بورد الکتریکی خاص و قطعات آن، در مقابل آب کاملا آسیب پذیر می باشد. همین ویژگی باعث شده است تا نتوان از سمعک در محیط های مرطوب استفاده کرد. خرابی مکرر و هزینه اضافی در نبود فناوری ضدآب برای بعضی از بیماران بزرگ ترین مشکل استفاده از سمعک بود.

مدل های مختلف سمعک ضدآب

مدل های مختلف سمعک هوشمند، وایرلس، دیجیتال و فوق هوشمند می توانند دارای تکنولوژی ضدآب باشند. این فناوری برای سمعک کودکان بسیار مهم می باشد. هم چنین انواع سمعک در سایزهای مختلف از پشت گوشی تا داخل گوشی نیز می توانند دارای فناوری ضدآب باشند.

در کلینیک سمعک سایه انواع سمعک ضدآب متناسب با نیازهای بیماران از برندهای مختلف تجویز می گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک سمعک سایه در ارتباط باشید.

در ادامه مطلب به بررسی اجمالی پوشش ضدآب و فناوری های به کار رفته می پردازیم:

پوشش نانو

ورورد نانو به صنعت سمعک بهترین خبر برای ان دسته از افرادی بود که متناسب با محیط زندگی یا کار مجبور بودند در معرض رطوبت باشند. تکنولوژی نانو به دو صورت صورتordinary  و integrity وجود دارد. در نوع اول پوشش نانو فقط بخش خارجی سمعک را می پوشاند و در نوع دوم علاوه بر قسمت خارجی، قسمت داخلی نیز توسط فناوری نانو پوشش داده می شود. متناسب با به کار بردن هر کدام از انواع نانو، درجه مقاومت سمعک به نفوذ ناپذیری آب مشخص می شود.

استاندارد IP

استاندارد IP یکی دیگر از معیارهایی است که می تواند درجه مقاومت سمعک نسبت به نفوذ آب و رطوبت را مشخص کرد. این استاندارد در اکثر برندهای سمعک وجود دارد و هر برند متناسب با نیازها و ضرورت، در سمعک های خود به کار می برد. IP68 و IP67 استاندارد هایی سات که برای مقاوم سازی سمعک در برابر رطوبت و گرد و غبار استفاده می شود .

رطوبت و گرد و غبار از جمله مهم ترین مسائلی بود که در این تکنولوژی به دنبال مقاوم سازی نسبت به آن بودند. سمعک هایی که از این فناوری استفاده می کنند باید ارزیابی شوند. ارزیابی آنها بوسیله نمراتی مشخص می شود. معیار مقاومت نسبت به رطوبت دارای عددی بین ۰ تا ۸ می باشد. این عدد نشان دهنده میزان مقاومت نسبت به رطوبت می باشد. معیار دوم عددی بین ۰ تا ۶ می باشد و نشان دهنده میزان مقاومت نسبت به گرد و غبار می باشد.

کاربرد سمعک ضدآب

محیط های بارانی و مرطوب

تصور کنید در محیطی شرجی و مرطوب مثلا شمال ایران زندگی می کنید و مجبور به استفاده از سمعک هستید. در این صورت به احتمال فراوان از سمعک خود ناراضی هستید چرا که مجبور خواهید بود به صورت مکرر جهت تعمیر و خرابی به کلینیک های شنوایی شناسی مراجعه کنید.

سمعک های فاقد فناوری ضدآب در برابر رطوبت آسیب پذیر هستند. پیشنهاد ما به شما استفاده از سمعک های ضدآب می باشد. کلینیک سمعک سایه با کادر مجرب اماده ارائه مشاوره رایگان به بیماران می باشد.

ترشح مداوم و مکرر گوش

سمعک های داخل گوشی در کانال گوش قرار می گیرند. محل خروج ترشح گوش نیز همین ناحیه می باشد. گاها بعضی افراد به علت بیماری و عفونت به صورت مکرر و زیاد ترشحات گوش دارند. در صورت استفاده از سمعک، ترشح می تواند به سمعک آسیب برساند. سمعک ضدآب می تواند راه گشای کار باشد.این افراد بهتر است از سمعک های ضدآب استفاده کنند.

سمعک کودکان

کودکان به علت بازیگوشی و عدم اطلاع کافی ممکن است سمعک خود را در آببندازند و یا نتوانند به درستی از آن مراقبت کنند. سمعک کودکان دارای ویژگی های زیادی می باشد که فناوری ضدآب یکی از ویژگی هایی است که می توان در سمعک های کودکان به کار برد.

قیمت سمعک ضدآب

سمعک ضدآب مانند بقیه سمعک ها دارای قیمت های متفاوتی می باشند. عوامل زیادی بر قیمت سمعک ضدآب تاثیر دارند که از آن جمله  می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تکنولوژی های به کار رفته در سمعک ضد اب
  • میزان مقاومت سمعک در برابر رطوبت
  • برند سمعک
  • مدل سمعک

کلینیک سمعک سایه با سه شعبه در شمال، شرق و غرب تهران اماده ارایه بهترین انواع سمعک از جمله سمعک هوشمند و سمعک وایرلس و خدمات پس از فروش می باشد. تمامی مدل سمعک های برندهای مختلف در این کلینیک موجود می باشد.

سمعک هوشمند ضد اب در هر خانواده از سمعک های برندهای مختلف در کلینیک سمعک سایه موجود است.

شعبه های کلینیک سمعک سایه عبارت اند از:

کلینیک ارزیابی شنوایی و تجویز سمعک سایه غرب تهران(اکباتان)

کلینیک ارزیابی شنوایی و تجویز سمعک سایه شرق تهران(رسالت)

کلینیک ارزیابی شنوایی و تجویز سمعک سایه شمال تهران(سعادت آباد)

گارانتی سمعک در کلینیک سمعک سایه بین المللی می باشد.

قیمت سمعک در کلینیک سمعک سایه بسیار مناسب و همراه خدمات پس از فروش بالا در سه نقطه از شهر تهران است

سمعک

نظرات بسته شده اند.