سمعک ضد آب


سمعک ضدآب

سمعک هم همانند ساعت ضد آب است؟ شاید تعجب کرده باشید. باید گفت که امروزه سمعک ضدآب در اکثر برندهای سمعک وجود دارد. سمعک ضدآب این امکان را به بیمار می دهد تا بتواند از سمعک خود در محیط های مختلف از جمله محیط های مرطوب و بارانی استفاده کند و هم چنین ترشح مکرر جرم گوش به قطعات سمعک آسیب نرساند.

سمعک های امروزی در برابر رطوبت و گرد و غبار مقاوم شده اند. استانداردی برای این مورد تنظیم شده است. استاندارد IP57 در سمعک widex vital باعث می شود تا این سمعک را در رده سمعک های مقاوم به رطوبت به حساب اوریم.

شرکت استارکی فناوری HYDRASHIELD2 را در سمعک های خود به کار می برد. این تکنولوژی علاوه بر آب گریزی، مانع از ورود جرم گوش به سمعک می شود و چربی گریز می باشد. در افرادی که گوش هایشان ترشح مداوم جرم دارد، ممکن است جرم گوش به درون سمعک نفوذ کرده و باعث اختلال در کار سمعک شود. تکنولوژی HYDRASHIELD2 در سمعک های استارکی مانع از نفوذ آب و چربی به سمعک می شود.

مقاومت نسبت به گرد و غبار و رطوبت از وِیژگی های سمعک Phonak Tao Q می باشد. استاندارد IP67 باعث مقاومت نسبت به رطوبت و گرد و غبار می شود. فناوری WaterResistant در سمعک های فوناک بر پایه همین استاندارد می باشد.

 

کاربران سمعک توجه داشته باشند که تمامی سمعکایی که به عنوان ضد آب در کمپانی های برند سمعک شناخته می شوند لزوما و صددرصد ضد آب نیستند بلکه ممکن است فقط مقاوم نسبت به رطوبت و آب باشند .

 

فن آوری نانو در سمعک ضد آب

سمعک ضد آب معرف آن دسته از سمعک هایی می باشد که دارای پوشش نانو در پوسته خارجی و قطعات داخلی و مقاومت آن نسبت به روطبت و آب به عنوان سمعک ضد آب شناخته می شوند .

 

سمعک های ضد آب به چه کسانی توصیه می شود ؟

 • کسانی که در مناطق شرجی و مرطوب و یا باگرد و غبار و آلودگی زندگی می کنند
 • کسانی که از ژل و اسپری مو استفاده می کنند
 • کسانی که ممکن است در تماس با آب با شند و احتمال ورود مقداری آب در گوش و تماس آن با سمعک وجود دارد
 • کسانی که جرم گوش بالایی دارند
 • کسانی که تعریق پوست دارند

 

ویژگی های سمعک های ضد آب در دو نوع Ordinary وIntegrity

پوشش نانو (ضدآب) در سمعک ها ، باعث افزایش طول عمر و دوام سمعک ضدآب می گردد و مانع از این می شود که رطوبت و جرم گوش به سمعک آسیب برساند و حتی افراد می توانند در باران بدون هیچ گونه نگرانی قدم بزنند.

این ویژگی به دو صورتOrdinary وIntegrity وجود دارد که در حالت اول این پوشش فقط در قسمت خارجی و در حالت دوم قسمت داخلی و خارجی سمعک ضدآب را می پوشاند.

 

سمعک ضد آب واقعی کدام است ؟

سمعک ضد آب واقعی دارای تکنولوژی نانو در قسمت خارجی و همچنین در قسمت داخلی و قطعات در ساختار درونی این وسیله کمک شنوایی می باشند که به هیچ وجه در برابر آب آسیبپذیر نمی باشند و به صورت Integrity در کمپانی های برند سمعک عرضه می شوند .

 

سمعک

۲ دیدگاه

 • آیا عملا در دنیای واقعی با سمعکهای ضد آب در هر محیط آبی و مرطوب بدون نگرانی از خرابی سمعک می توان وارد شد یا همچنان با وجود تکنولوژی نانو در سمعکهای ضد آب باز هم محدودیتهایی وجود دارد ؟

  • بله , درباره سمعکهای ضد آب که با تکنولوژی نانو طراحی و تولید شده اند می توان گفت که دارای چنین خاصیتی میباشند , و البته نباید از این نکته غافل شد که تکنولوژی نانو به کار گرفته شده در سمعکهای ضد آب میزان مقاومت و کارآیی سمعک در برخورد با آب و در معرض رطوبت را بالا می برند و این بدان معنی نیست که در معرض مستقیم و مداوم با آب هیچ آسیبی و استهلاکی برای سمعک ضد آب به مرور زمان ایجاد نخواهد شد , اما آنچه که می توان گفت این است که با سمعکهای ضد آب شما با آرامش خاطر بیشتری در معرض آب و باران و رطوبت قرار خواهید گرفت .

   جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره سمعکهای ضد آب با تکنولوژی نانو وارد لینک زیر شوید .
   https://goo.gl/HX7EkN

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =