سمعک وایرلس


سمعک وایرلس

سمعک وایرلس از جمله سمعک های هوشمند و فوق هوشمند می باشد که از فناوری وایرلس یا بی سیم استفاده می کند. ورود فناوری وایرلس به صنعت سمعک باعث افزایش میزان رضایت بیماران گردید و استفاده از وسایل جانبی جهت ارتباط با دیگر وسایل شنیداری را از بین برد. قیمت سمعک وایرلس نسبت به سمعک های هم رده بالاتر می باشد. پردازش دو گوشی یا شنوایی دو گوشی مهم ترین ویژگی سیستم شنوایی است که در افراد با نقص شنوایی دچار اختلال می شود و فناوری وایرلس می تواند تا حدودی این مشکل را برطرف کند.

شنوایی دو گوشی

شنوایی دو گوشی یکی از ویژگی های مهم سیستم شنوایی می باشد که در مکان یابی اصوات، کشف و بازشناسی گفتار، تجمع بلندی دو گوشی، وضوح بیش تر و درک بهتر گفتار و کیفیت صدای بالاتر نقش دارد.

مکان یابی صوت مهم ترین مزیت پردازش دو گوشی می باشد. مکان یابی به فرد کمک می کند تا فرد از موقعیت مکانی خود باخبر شود. جهت یابی صوت و پیدا کردن فرد گوینده از دیگر مزایای شنوایی دو گوشی می باشد. سمعک های موجود بر هر دو گوش با همدیگر ارتباط برقرار می کنند و اطلاعات دو سمعک ب صورت مشترک به سمت مغز فرستاده می شوند. مغز اطلاعات دو سمعک را دریافت می کند و پاسخ مناسب را ارئه می دهد. صدای دریافتی از دو گوش نسبت به صدای یک گوش حدود سه دسی بل بلند تر درک می شود. سه دسی بل برای فرد کم شنوا می تواند جبران بخشی از کم شنوایی باشد.

از دیگر مزایای شنوایی دو گوشی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • درک بهتر سیگنال گفتار
  • وضوح بیش تر سیگنال گفتار
  • مکان یابی بهتر و دقیق تر منبع صوت
  • بالا رفتن میزان رضایت مندی بیمار از سمعک
  • احساس شنیدن صدای طبیعی توسط بیمار

کنترل سمعک با اپلیکیشن از طریق وایرلس

افراد کم شنوا در مکالمات روزمره با تلفن دچار مشکل می باشند. برندهای مختلف با طراحی اپلیکیشن هایی سعی دارند تا فرد کم شنوا بتواند از طریق اپلیکیشن، سمعک خود را کنترل کند. از جمله این اپلیکیشن ها می توان به ConnectLine در برند اتیکن اشاره کرد. استفاده از فناوری بلوتوث در این اپلیکیشن باعث می شود تا شرایط شنیداری و تجارب برقراری ارتباط، مانند تماس با تلفن ثابت یا موبایل، گفتگوی دو نفره، تماشای تلویزیون، گوش دادن به موسیقی، تماس تصویریو… را بهبود بخشد.

از جمله امکانات این اپلیکیشن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اپلیکیشن ConnectLine اتیکن، راهی آسان و سریع را برای کار کردن با  سمعک Nera2 اتیکن از طریق استریمر پرو ارایه می کند.با این کار کاربر می تواند به طیف وسیعی از وسایل برقرار کننده ارتباط، متصل شود.

Connect Line از نظر قابلیت فهم گفتار و کیفیت صوت عملکرد بهبود یافته‌ای را ارائه می‌دهد؛ چرا که اصوات مستقیماً از طریق استریمر به سمعک‌ها منتقل می‌گردد.

Connect Line راه حل‌های زیر را ارائه می‌دهد:

Connect Line TV : تجربه‌ای متفاوت بدون وجود اکو و مشکلات ناهمزمانی صدا و تصویر ( برای لب خوانی)

Connect Line phone : ارتباط هندز فری با سهولت بیشتر

Connect Line Mobile : ارتباط آسان همراه با سیگنالی واضح

Connect Line Music : کیفیت مطلوب صوت از طریق هدفون‌های بی سیم.

Connect Line PC تبدیل سمعک به یک هدست بی سیم.

ارتباط سمعک با دیگر وسایل شنیداری از طریق بلوتوث

همانگونه که گفتیم فناوری وایرلس باعث می شود تا سمعک بدون نیاز به سیم رابط با وسایل شنیداری از جمله تلویزیون وموبایل ارتباط برقرار کند. به عنوان مثال برخی از فناوری ها که در برندهای معتبر وجود دارند را در زیر اورده ایم:

موبایل : با استفاده از فناوری AUTOMATIC TELEPHONE SOLUTION – ATS در هنگام استفاده ازتلفن فیدبک بسیار کاهش می یابد و تماس تلفنی بسیار راحت صورت می گیرد.

تلویزیون : با استفاده از فناوری TV PROCESSINGبیمار می تواند با کارایی بیش تری تلویزیون را تماشا کند و از سمعک خود بهره بیش تری ببرد.

موسیقی : با استفاده از فناوری MUSIC PROCESSING می توان موسیقی را با کیفیت بیش تر گوش دهد و از شنیدن ان لذت ببرد.

قیمت سمعک وایرلس

سمعک وایرلس در بین سمعک های هم رده دارای بالاترین قیمت می باشد. قیمت سمعک وایرلس مانند دیگر سمعک ها بستگی به عواملی دارد که در زیر به بررسی برخی از این عوامل می پردازیم:

  • تکنولوژی های آن
  • برند سمعک وایرلس
  • مدل سمعک وایرلس

سمعک

نظرات بسته شده اند.